Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. rugsėjo 25 d., antradienis

Įrašas #100

Žmonių draugystė - visą gyvenimą trunkanti kelionė traukiniu. Visi, ką sutinki, - pakeleiviai.

Svarbiausia ir rečiausia kelionių draugų klasė - ištikimieji. Tie, kurie kaip ir tu turi geležinkelių lojalumo kortelę, nepatingi nueiti į vidurinio vagono bufetėlį ir atneša tau kavos, pasidalina savo paskutiniu sausainiu ar šokolado trupiniu. Kurie,  kitąkart supyks, bus netaktiški ar užsiėmę tik savo kelionės reikalais. Tačiau kad ir kas nutiktų kelionės metu, atlėks kad ir iš kito traukinio galo. Labai sunku sutikti kelionių metu tokių pakeleivių. Juos reikia patikrinti laiku, ugnimi, vandeniu, meile, neapykanta ir kitom stichijom. Ir išlieka čia tik patys atspariausi.

Dar viena, ne ką svarbesnė klasė - fizikai (pavadinkim juos taip). Tai labai panaši klasė į pirmuosius. Su šiais kurį laiką važiuoji vienu traukiniu kartu ir kelionė vienaip ar kitaip būna galų gale puiki. Tačiau, atvažiavus į tam tikrą stotelę, tau tenka išlipti su savo ištikimuoju pakeleiviu (nes jis visada būna vienam traukiny) ir perlipti į kitą. Čia paaiškėja, kodėl šitą pakeleivių klasę pavadinau fizikais.

,,Jei stebėtojo „laiko etalonas“ yra trukmė, per kurią jo požiūriu šviesa įveikia žinomą atstumą, iš šios teorijos išplaukia jog laikas nėra vienas ir tas pats visiems stebėtojams. Nejudančiam stebėtojui atrodo, kad judančio stebėtojo laikas eina lėčiau.''

Kad tai suprastum, turi turėti Specialiosios Reliatyvumo teorijos pagrindus. Viena šios teorijos įliustracijų yra su dviem broliais dvyniais, kurių vienas iškeliavo į kosminę kelionę ir grįžta po tam tikro laiko tarpo Δt. Po šio laiko tarpo, brolis likęs žemėje būna daug senesnis nei antrasis, keliavęs orbita, tačiau jie abu tie patys broliai ir žemėje laikas tekėjo vienodai. Pakeleivius fizikus sutinki kas tam tikrą laiko tarpą. Kol jų nematai, atmintyje yra išlikęs jų vaizdas iš kelionių kartu meto, tačiau juos sutikus jie jau būna kitokie. Tačiau tai retai sukelia problemas toliau tęsti kelionę traukiniu.

Dar viena klasė pakeleivių - tie, kurie važiuoja kartu tik tam tikromis atkarpomis. Nuo vienos stotelės, iki kitos. Su jais galima puikiai palaikyti pokalbį, su jais  net galima išspręsti ir kelionės metu kylančias problemas. Dažniausiai su šitais pakeleiviais susitinki būtent dėl vienokių ar kitokių klausimų išsprendimo.

Dar viena klasė - Pakeleivis simplicis. Su jais važiuoji tais pačiais traukiniais, panašiom stotelėm, esi bent iš matymo pažįstamas, kartais pasisveikini linktelėdamas galvą, tačiau su jais didesnių socialinių sąveikų nebūna.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gražus, apvalus įrašų skaičius. Mintys susidėliojo į žodžius, kitos taip ir liko kažkur smegenų užkampiuose.
Valio.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą